Správny štart imunitného systému

Rovnováha imunitného systému

Systém biologickej obrany u ľudí sa nazýva imunitný systém. Náš imunitný systém zaisťuje obranu organizmu pred rôznymi choroboplodnými zárodkami ako sú baktérie, vírusy alebo plesne, ale aj škodlivinám, ktoré vznikajú vo vnútri nášho organizmu. Založený je na komplexnej súhre imunitných orgánov, buniek a molekúl.

Človek s oslabenou imunitou je náchylnejší na rôzne ochorenia. Pre rovnováhu imunitného systému sú dôležité vitamíny, minerály a enzýmy, ktoré prispievajú k jeho správnemu fungovaniu.

Prečo by sme radšej mali hovoriť o rovnováhe než o posilnení imunitného systému?

V princípe náš imunitný systém využíva dva základné typy obrannej reakcie. Obidve zložky imunity sa formujú a spolupracujú. Zdravo fungujúci imunitný systém dokáže udržať obe zložky v rovnováhe. S nerovnováhou imunity sú spájané mnohé ochorenia ako diabetes, srdcové ochorenia, poruchy funkcie štítnej žľazy, vírusové a bakteriálne infekcie, astma, mnohé alergie či ďalšie problémy.

Mnohí odborníci sa preto namiesto pokusov o posilnenie imunitného systému snažia vytvoriť rovnováhu, nakoľko nadmerné imunitné reakcie môžu spôsobiť závažné zdravotné problémy. Nadmerne aktívna imunitná odpoveď teda môže byť rovnako riziková ako slabá imunitná odpoveď.

Vyvážený imunitný systém je preto z dlhodobého hľadiska lepší ako systém, ktorý je nadmerne reaktívny alebo nedostatočne reaktívny.

Pre všetky životné procesy je potrebná energia

Na riadení biochemickým procesov v živých organizmoch, vrátane človeka, sa vo významnej miere podieľajú enzýmy. Tepelne upravená strava chudobná na enzýmy spôsobuje nedostatok energie v bunkách s následkom oslabenia organizmu.

Nedostatok enzýmov v tele sa prejavuje príznakmi ako sú únava, slabá koncentrácia, náchylnosť k infekciám, problémy s pokožkou alebo poruchy trávenia. Naopak, prirodzená, bioaktívna, enzýmovo bohatá a pestrá strava stimuluje v mitochondriách (nazývaných aj ako výrobcovia energie bunky) optimálnu tvorbu molekúl ATP (adenozíntrifosfát), ktoré sú zdrojom energie* pre bunkové procesy.

Nedostatok „paliva“ v podobe ATP má negatívny vplyv na všetky procesy v ľudskom tele vrátane imunologických. Centrálne bunky imunitnej obrany, tiež potrebujú energiu, aby mohli optimálne fungovať.

*Táto extra energia sa dá biochemicky dokázať v laboratóriu. Štúdie dokazujú pri užívaní Regulatpro® Bio nárast bunkovej energie o 188 % za 90 dní, čo zvyšuje koncentráciu a telesnú kondíciu o 54 %.

Výsledkom doplnenia bioaktívnych enzýmov (enzýmov neživočíšneho pôvodu), organických minerálov a vitamínov je nárast bunkovej energie s následnými regeneračnými a ozdravnými procesmi v tele.

Prirodzená bioaktívna strava pomáha v týchto oblastiach:

  • Alergie: potravinové alergie, senná nádcha, astma, kožné problémy

  • Cukrovka: obezita, zvýšená hladina tuku v krvi

  • Dýchacie cesty: chrípka, prechladnutie, nádcha, zápal dutín, vírusové infekcie

  • Kožné problémy: ekzémy, bradavice, kurie oká

  • Poranenia: popáleniny, odreniny, spálenie od slnka, bolesti svalov a kĺbov, bolesti hlavy

  • Rakovina: obmedzenie vedľajších účinkov chemoterapie/ožarovania

  • Srdce: krvný tlak, kŕčové žily, kôrnatenie tepien (ateroskleróza)

  • Trávenie: pocit plnosti, pálenie záhy, zápcha, hnačka, nadúvanie, žalúdočné vredy

  • Únava: chronická únava, syndróm vyhorenia, prepracovania, problémy s koncentráciou

  • Zápaly: kĺbov, reuma, zápal žalúdku, atď.

Záver

Ak máme nedostatok energie, náš imunitný systém je oslabený.
Ak je k dispozícii dostatok energie, imunitný systém môže plne plniť svoju funkciu – chrániť telo pred votrelcami a opravovať poškodené bunky.

Preto ak chcete podporiť obranyschopnosť tela, mali by ste sa včas starať o svoj imunitný systém.

Produkty Regulat