O výrobcovi

Dr. Niedermaier Pharma – rodinná firma s dlhou tradíciou

Firma Niedermaier Pharma GmbH je nemecká rodinná firma s bohatou tradíciou a rozsiahlymi skúsenosťami v oblasti fermentácie a skúmania enzýmov sídliaca v Hohenbrunne neďaleko Mníchova.

Od svojho založenia v roku 1939 spoločnosť pomáha miliónom ľudí so zdravotnými problémami po celom svete. Základnou zložkou všetkých produktov, ktorá stojí za fantastickými výsledkami, je tekutý elixír REGULATESSENZ®.

Cieľom firmy je všestranný vývoj a výroba prírodných produktov na podporu zdravia a krásy, ktoré zásadným spôsobom podporujú komplexné štruktúry ľudského organizmu v súlade s pravidlami prírody. Naturopati a lekári z mnohých krajín na celom svete dôverujú odborným znalostiam spoločnosti Dr. Niedermaier Pharma GmbH a využívajú produkty k ceste za krásou a trvalým zdravím.

Od malého rodinného podniku až k lídrovi na svetovom trhu v oblasti fermentácie

Na začiatku druhej svetovej vojny farmaceut a potravinársky chemik Dr. Hans Niedermaier (1913-2003) založil spoločnosť Dr. Niedermaier Pharma GmbH. Jeho cieľom bolo nasledovať predstavu a víziu „zdravia prirodzeným spôsobom“. A tak v roku 1939 vznikla farmaceutická továreň.

Vďaka výskumu liečivých rastlín, ich prírodných účinných látok a ich regulačného účinku na zdravie Dr. Hans Niedermaier uviedol na trh svoje prvé produkty. Nazval ich GALAMA. Empirické štúdie o účinkoch enzýmov poskytli zakladateľovi spoločnosti základné poznatky o funkčnosti vlastných enzýmov v tele.

Dr. Niedermaier použil tieto zistenia na vývoj novej výrobnej technológie – dnešnej kaskádovej fermentácie, ktorá je míľnikom v histórii celej spoločnosti.

História firmy

Dcéra zakladateľa pokračovala v otcových šľapajách

Dcéra zakladateľa spoločnosti Cordula Niedermaier-May pokračovala v otcových šľapajách a po ukončení štúdia farmácie začala podnikať a otvorila si vlastnú lekáreň.

V roku 2000 ochorel na otravu pesticídmi rodinný pes. Zakladateľ spoločnosti Dr. Hans Niedermaier experimentoval vo svojom laboratóriu s fermentáciou enzýmov a rozhodol sa dať psovi 2 mililitre získanej esencie, ktorú nazval „Regulat“. Pes reagoval na esenciu veľmi dobre. Táto skúsenosť podnietila Cordulu Niedermaier-May k predaju lekárne a k prevzatiu otcovej spoločnosti. Prostredníctvom vlastného výskumu o REGULATESSENZ® čoraz viac objavovala jeho neuveriteľnú a všestrannú účinnosť.

Jej vízia bola pomáhať ľuďom udržiavať ich zdravie a krásu prirodzeným spôsobom.

Vášeň, odvaha, pozitívne myslenie, neúnavná pracovitosť a viera v tento produkt pomohli k úspechu spoločnosti. Prelomovým rokom pre firmu bol rok 2003. Jedna novinárka zverejnila svoje osobné skúsenosti s produktami v 6-stranovom PR článku v časopise Natur und Heilen. Z jedného dňa na druhý sa predali tisícky fliaš „Regulatu“, čo znamenalo viac personálu, viac strojov, viac výroby.

Odborník na zdravie aj krásu

Spoločnosť sa medzičasom etablovala na dôveryhodného odborníka v oblasti naturopatie. Fermentované produkty pomáhajú ľuďom na celom svete udržiavať si zdravie prirodzeným spôsobom.

Spoločnosť sa dokázala úspešne presadiť aj na trhu s kozmetickými výrobkami. Súčasná konateľka Dr. Cordula Niedermaier-May, ako bývalý pacient postihnutý neurodermatitídou, pomáha rozvíjať inovatívny koncept proti starnutiu pokožky pozostávajúci z vnútornej a vonkajšej starostlivosti o pleť. Neustále prebiehajú práce na nových inovatívnych technologických postupoch, ktoré jedinečným spôsobom spájajú vedu a prírodu.

100% kvalita, kontrolované, certifikované

Patentované

Kaskádová fermentácia je jedinečný objav v oblasti fermentácie. Patentový certifikát zaregistrovaný na Európskom patentovom úrade č. 1153549 je míľnikom v oblasti fermentačných technológii. Metóda viacstupňovej kaskádovej fermentácie je považovaná za najlepšiu v oblasti trávenia potravy.

Udržateľné

Všetky proces v spoločnosti Dr. Niedermaier Pharma prebiehajú v súlade so smernicami o životnom prostredí a udržateľnosti. Ochrana životného prostredia je jednou z hlavných priorít výrobcu. Samozrejmosťou je orientácia na obnoviteľnú energiu s cieľom čo najviac znížiť spotrebu energie, vody a zdrojov, ako aj produkciu odpadu.

BIO štandardy

Všetky suroviny použité v REGULATESSENZ® pochádzajú z ekologického poľnohospodárstva a pred spracovaním sú starostlivo skontrolované, aby bola zaručená čo najvyššia kvalita produktov. Každoročná kontrola kvality prebieha v súlade s nariadením (ES) č. 834/2007 a 889/2008. Produkty sú bez farbív a konzervačných látok, umelých aróm, pridaného cukru, lepku a mlieka.

Certifikované

Systém riadenia kvality je certifikovaný spoločnosťou TÜV Süd v súlade s európskou normou DIN EN ISO 9001 z roku 2015. Potraviny a doplnky výživy sú vyrábané v súlade so systémom HACC. HACCP (analýza rizík a kritické kontrolné body) sa prevádzkuje a certifikuje pri zohľadnení požiadaviek Potravinového kódexu a pokynov pre všeobecné zásady hygieny potravín.

Kolínsky list

Produkty Regulatpro Bio®, Regulatpro Metabolic® a Regulatpro Arthro® sú zaradené na zozname zvanom Kolínsky list*. Kolínsky list je zoznam výživových doplnkov, ktoré pre športovcov predstavujú minimálne riziko kontaminácie zakázanými látkami. Produkty sú pravidelne testované Centrom preventívneho dopingového výskumu (CePreDo) kvôli absencii dopingových látok, ako sú anabolické steroidy a stimulanty. Športovci ich môžu užívať bez akýchkoľvek obáv.

Kontrolované

Výrobca produktov Regulat® – Dr. Niedermaier Pharma má svoje vlastné laboratórium, v ktorom neustále vykonáva kontrolu kvality všetkých zložiek. Okrem vlastného laboratória vykonávajú špecializované kontroly produktov aj akreditované renomované laboratóriá, SGS Fresenius, BLS, Dermatest, Wessling, Agrolab, BAV Institut Gmbh, Eurofins, a iné.

Certifikácia ICADA

Okrem certifikovaných výživových doplnkov má výrobca v svojom portfóliu aj certifikovanú sériu prírodnej kozmetiky. Aj tie sú pravidelne kontrolované a certifikované podľa štandardu prírodnej kozmetiky ICADA**. Túto kontrolu kvality už roky vykonáva externý akreditovaný certifikačný orgán ABCERT AG (DE-ÖKO-006). Všetky kozmetické výrobky sa vyrábajú v súlade s DIN EN ISO 22716.

Spoľahlivosť

Výrobca prikladá veľký význam zdokumentovaniu účinkov REGULATESSENZ® pomocou vedeckých štúdií. V spolupráci s Technickou univerzitou v Mníchove, Nutritional CRO & Test Laboratory Bio-TeSys GmbH, Goethe University Frankfurt, nezávislým výskumným ústavom Dermatest GmbH a mnohými ďalšími ústavmi bolo doteraz vykonaných viac ako 50 kvalifikovaných štúdií, ktoré dokazujú výnimočnosť esencie REGULATESSENZ®.

* V oblasti bezpečnosti výživových doplnkov je Kolínsky list prvou a momentálne najväčšou informačnou platformou na svete. K máju 2020 je na tomto liste zaradených viac ako 1 000 výrobkov. Zoznam testovaných výrobkov nájdete tu: www.koelnerliste.com.

** ICADA (International Cosmetic and Devide Association) je certifikát, ktorý je udeľovaný výrobcom bio kozmetiky. ICADA poskytuje licenciu iba spoločnostiam, ktoré vyrábajú ekologické a čisto prírodné produkty bez použitia surovín z GMO (geneticky modifikovanej) produkcie, minerálnych olejov alebo iných látok pochádzajúcich z petrochemického priemyslu (napr. vonné oleje a arómy).