REGULATESSENZ® – Regulat esencia

Jedinečný rastlinný enzýmový elixír

Základnou zložkou všetkých produktov od nemeckej spoločnosti Dr. Niedermaier Pharma GmbH je enzýmový roztok REGULATESSENZ®. REGULATESSENZ® je vysoko koncentrovaný rastlinný enzýmový extrakt, ktorý telo dokáže neuveriteľne ľahko absorbovať. Je výsledkom kaskádovej fermentácie, pri ktorej sa enzýmy rastlinných surovín štiepia na malé enzýmové zložky tekutého charakteru, obohatené o 50 000 ďalších sekundárnych rastlinných látok*, antioxidantov a zložiek fermentačných kultúr – rozpustených v pravotočivej kyseline mliečnej.

Prakticky všetky ľudské metabolické procesy prebiehajú prostredníctvom enzýmov a tieto bio katalyzátory riadia a regulujú náš metabolizmus.

Kaskádovo fermentovaný REGULATESSENZ® obsahuje jedinečný rozklad enzýmov s esenciálnymi aminokyselinami, di-, tri- a oligopeptidmi, polyfenolmi, flavonoidmi, vitamínmi, minerálmi, peptidoglykánmi a pravotočivou kyselinou mliečnou. Pravotočivá kyselina mliečna posilňuje črevnú flóru, zatiaľ čo peptidoglykány z bunkovej steny pridaných mliečnych baktérií majú pozitívny vplyv na imunitný systém.
Niekoľko štúdií potvrdilo, že REGULATESSENZ® zvyšuje energiu v bunkách. Výsledkom je prirodzený prírastok energie a vyvážená imunitná obrana.

Bielkoviny, ktoré vyvolávajú alergie, sa premieňajú na nealergénne oligopeptidy a aminokyseliny. Vďaka tomu všetky zložky (napr. orechy) strácajú alergénny potenciál.

*Sekundárnym rastlinným látkam (ktoré sú aj súčasťou REGULATESSENZ®) sa pripisuje mnoho zdravotných výhod:

 • Antioxidačné účinky (ochrana pred voľnými radikálmi),

 • antimikrobiálne účinky (ochrana pred infekciami, baktériami, vírusmi alebo plesňami),

 • antitrombotické účinky (ochrana pred sklonom k trombóze a upchatiu ciev),

 • stimulácia imunity,

 • protizápalové pôsobenie,

 • zníženie hladiny cholesterolu,

 • zníženie hladiny cukru v krvi,

 • zlepšenie trávenia,

 • zníženie rizika vzniku rakoviny,

 • regulácia krvného tlaku.

Zloženie REGULATESSENZ®

Základom REGULATESSENZ® je ovocie, zelenina a orechy z biologického pestovania. Extrakt REGULATESSENZ® je mimoriadne bohatý na aktívne biologické prvky, je vegánsky a certifikovaný ako organický podľa európskych organických štandardov.

ZLOŽENIE: voda, citróny, figy, datle, vlašské orechy, sójové bôby, cibuľa, kokosové orechy, glycerín (rastlinný), extrakt z aceroly (17,5 % vitamín C), zeler, mungo klíčky, artičoky, hrášok, proso, zmes bylín a korenia, kurkuma, šafran (všetky zložky pochádzajú z bio certifikovaného organického poľnohospodárstva)

Kombinácia ovocia, orechov a zeleniny obsahuje všetko, čo naše telo potrebuje. Okrem širokého spektra výživných látok poskytuje tiež veľké množstvo aktívnych enzýmov. Viacstupňová fermentácia s kyselinou mliečnou zaisťuje jemné uvoľnenie všetkých zložiek.
V tejto forme sú pre ľudské telo obzvlášť biologicky dostupné, čo znamená, že sa môžu ľahko absorbovať cez sliznicu úst,
žalúdok a črevá.

Pre doplnenie spektra účinných látok je do REGULATESSENZ® po fermentácii pridávaná tinktúra z bio bylín a korenia. Túto tinktúru zo semien, koreňov a kôry vyrába Dr. Niedermeier podľa receptu zakladateľa spoločnosti pána Dr. Hansa Niedermaiera (aníz, fenikel, rasca, nové korenie, kôra z curaçaa, klinčeky, kôra zo škorice, piepor kubelový, zázvor, koreň kosatca,
galangal, kardamón.).

Poklad pre naše zdravie

 • Bez pridaného cukru,

 • bez lepku,

 • bez konzervačných látok,

 • bez laktózy, kvasníc, histamínu

 • 100% ekologický (DE-ÖKÖ-006)

 • 100% vegetariánsky.

Prísady z certifikovaného ekologického pestovania

Citróny

Citróny

Citróny sú bohaté na vitamín C, ktorý pôsobí proti infekciám a poskytuje imunitnú ochranu. Vitamín C stimuluje produkciu kyseliny chlorovodíkovej a enzýmu štiepiaceho proteíny (pepsín). Pomáha tiež posilňovať krvné cievy, zastaviť krvácanie z ďasien, a podporovať rast buniek.

Figy

Figy

Figy obsahujú vlákninu, tráviace enzýmy a látky, ktoré ničia baktérie. Sú jednou z najstarších a najznámejších rastlín na hojenie rán na svete.
Figy tiež zlepšujú náladu, pomáhajú pri únave, zlepšujú koncentráciu a zmierňujú menštruačné príznaky.

Ďatle

Datle

Datle sú bohaté na vitamín B5 (vitalita a koncentrácia), vápnik (kosti a zuby), železo (červené krvinky), meď (krvotvorba), draslík (má diuretické účinky a znižuje krvný tlak) a tryptofán (aminokyselina, ktorá sa v epifýze premieňa na spánkový hormón melatonín a pomáha so spánkom).

Vlašské orechy

Vlašské orechy

Vlašské orechy majú vysokú koncentráciu nevyhnutnej nenasýtenej mastnej kyseliny – kyseliny alfalinoleovej. Majú pozitívny vplyv na srdce a cievy, najmä pri znižovaní „zlého“ LDL cholesterolu. Obsahujú tiež vitamíny skupiny B a vitamíny A, C a E, ktoré podporujú trávenie a dôležité mozgové činnosti.

Sójové bôby

Sójové bôby

Sójové bôby sú vynikajúcim zdrojom bielkovín. Nedostatok bielkovín brzdí metabolizmus buniek, čo môže viesť k únave, apatii, nervozite a úzkosti.
Sója vytvára nové spojivové látky a má omladzujúci účinok. Fosfatidylcholín a inozitol obsiahnuté v sóji upokojujú nervy a zvyšujú duševnú koncentráciu.

Cibuľa

Cibuľa

Cibuľa obsahuje alicín a iné zlúčeniny síry. Má profylaktický účinok a dezinfikuje nosnú dutinu. Pomáha znižovať krvný tlak a hladinu lipidov, zabraňuje artérioskleróze, zmierňuje problémy so žilami a pomáha posilňovať kardiovaskulárny systém. Cibuľa tiež pomáha pri problémoch s obličkami a močovým mechúrom.

Kokosové orechy

Kokosové orechy

Kokosové orechy poskytujú bohatý prísun vápnika (ktorý je účinný pri osteoporóze), železa, fosforu, sodíka, nenasýtených mastných kyselín a vitamínov A, B2 a C. Kokosové orechy podporujú látkovú výmenu
v zuboch a kostiach, zlepšujú videnie, zvyšujú imunitnú obranu a podporujú tvorbu krvi a svalového tkaniva.

Acerola čerešna

Acerola

Čerešňa acerola je jedným
z najbohatších prírodných zdrojov vitamínu C. Antioxidačný a immunostimulačný účinok vitamínu C sa výrazne zvyšuje prítomnosťou provitamínu A a flavonoidov. Vitamíny skupiny B podporujú nervové funkcie, zatiaľ čo fosfor a vápnik pôsobia na posilnenie kostí.

Zeler

Zeler

V zeleri sa nachádza vysoká koncentrácia éterických olejov, najmä terpénov, ktoré majú antibakteriálne a antimykotické účinky. Zeler pomáha pri zápaloch, slabosti močového mechúra a pri tráviacich problémoch. Vysoká koncentrácia vitamínu B posilňuje nervy a pomáha fungovaniu mozgu.

Mungo klíčky

Mungo klíčky

Mungo klíčky obsahujú veľké množstvo rastlinných bielkovín, esenciálnych aminokyselín, minerálov, stopových prvkov
a vitamínov A, C a B2.
Mungo klíčky tiež podporujú funkcie žalúdka a pečene, pomáhajú udržiavať
krásnu pokožku a pôsobia omladzujúco a revitalizačne.

Artičoky

Artičoky

Hlavnou účinnou látkou artičokov je cynarín, ktorý chráni pečeň, stimuluje pečeňové bunky k vylučovaniu žlčových kyselín a pomáha znižovať hladinu cholesterolu. Karotén, vitamíny skupiny B, vitamín C, železo a horčík regulujú hladinu glukózy v krvi a majú močopudné a protizápalové účinky.

Hrach

Hrášok

Hrášok predstavuje bohatú zásobu nukleových kyselín, ktoré podporujú zdravé
delenie a rast buniek. Spolu
s vysokou koncentráciou horčíka hrášok funguje omladzujúco,
buduje svalové tkanivo,
posilňuje nervy,
aktivuje metabolizmus
a podporuje rast buniek.

Proso

Proso

Proso je bohaté na bielkoviny, kyselinu kremičitú a lecitín, ktoré podporujú rast vlasov
a nechtov. B vitamíny, železo, horčík, meď a mangán zlepšujú koncentráciu a pamäť.

Kurkuma

Kurkuma

Kurkuma stimuluje produkciu žalúdočných a žlčových kyselín. Žlté pigmenty, ktoré obsahuje, majú antikarcinogénne, antioxidačné a protizápalové účinky.

Šafrán

Šafran

Šafran je bohatý na éterické oleje a glukozidy. Toto korenie sa v gynekológii používa na liečbu symptómov menopauzy
už celé storočia. Šafran tiež pomáha zmierňovať bolesti.

Viac o produkte a výrobcovi