REGULATESSENZ® – Regulat esencia

Jedinečný rastlinný enzýmový elixír

Čo je to REGULATESSENZ®?

Základnou zložkou všetkých produktov od nemeckej spoločnosti Dr. Niedermaier Pharma GmbH je koncentrovaný rastlinný fermentovaný extrakt REGULATESSENZ®, ktorý dokáže naše telo ľahko absorbovať. Je výsledkom kaskádovej (viacstupňovej) fermentácie, pri ktorej sa enzýmy rastlinných surovín štiepia na malé enzýmové zložky obohatené o 50 000 sekundárnych rastlinných látok, antioxidantov a zložiek fermentačných kultúr.

 • Optimálne fungujúci metabolizmus: Vysoké zastúpenie enzýmov má priaznivé účinky na metabolizmus. Enzýmy plnia v tele funkciu katalyzátorov – riadia a regulujú náš metabolizmus, všetky ľudské metabolické procesy prebiehajú prostredníctvom enzýmov.

 • Zdravé trávenie: Pravotočivá kyselina mliečna posilňuje črevnú flóru a podporuje dobre fungujúci tráviaci systém bez ťažkostí ako napr. pocit nafúknutého brucha, pálenie záhy či zápcha.

 • Rovnováha imunitného systému: Peptidoglykány z bunkovej steny pridaných mliečnych baktérií majú pozitívny vplyv na imunitný systém.

 • Nárast energie: Štúdie potvrdili, že REGULATESSENZ® zvyšuje energiu v bunkách. Výsledkom je prirodzený prírastok energie a vyvážená imunitná obrana.

Vlastnosti sekundárnych rastlinných látok

 • antioxidačné účinky (ochrana pred voľnými radikálmi)

 • antimikrobiálne účinky (ochrana pred infekciami, baktériami, vírusmi alebo plesňami)

 • antitrombotické účinky (zníženie rizika vzniku trombózy a upchatia ciev)

 • stimulácia imunity

 • protizápalové pôsobenie

 • zníženie hladiny cholesterolu

 • zníženie hladiny cukru v krvi

 • zlepšenie trávenia

 • zníženie rizika vzniku rakoviny

 • regulácia krvného tlaku

Zloženie REGULATESSENZ®

Základom REGULATESSENZ® je BIO ovocie, zelenina a orechy, ktoré prechádzajú procesom fermentácie. REGULATESSENZ® obsahuje esenciálne aminokyseliny, di-, tri- a oligopeptidy, polyfenoly, flavonoidy, vitamíny, minerály, peptidoglykány, pravotočivú kyselinu mliečnu a množstvo enzýmov. Je mimoriadne bohatý na aktívne biologické prvky, vegánsky, certifikovaný ako organický podľa európskych organických štandardov a nealergénny. Bielkoviny vyvolávajúce alergie sa premieňajú v procese fermentácie na nealergénne oligopeptidy a aminokyseliny. Vďaka tomu všetky zložky (napr. orechy) strácajú alergénny potenciál.

ZLOŽENIE: voda, citróny, figy, datle, vlašské orechy, sójové bôby, cibuľa, kokosové orechy, glycerín (rastlinný), extrakt z aceroly (17,5 % vitamín C), zeler, mungo klíčky, artičoky, hrášok, proso, zmes bylín a korenia, kurkuma, šafran (všetky zložky pochádzajú z bio certifikovaného organického poľnohospodárstva).

Kombinácia fermentovaného ovocia, orechov a zeleniny obsahuje všetko, čo naše telo potrebuje.
Široké spektrum výživných látok dopĺňa množstvo aktívnych enzýmov. Kaskádová fermentácia s kyselinou mliečnou zaisťuje jemné uvoľnenie všetkých zložiek. V tejto forme sú pre ľudské telo obzvlášť biologicky dostupné – ľahko sa absorbujú cez sliznicu úst, žalúdok a črevá.

Pre doplnenie spektra účinných látok sa do REGULATESSENZ® po fermentácii pridáva tinktúra z BIO bylín a korenia.
Túto tinktúru zo semien, koreňov a kôry vyrába Dr. Niedermaier podľa receptu zakladateľa spoločnosti, pána Dr. Hansa Niedermaiera. Obsahuje aníz, fenikel, rascu, nové korenie, kôru z curaçaa, klinčeky, kôru zo škorice, piepor kubelový, zázvor, koreň kosatca, galangal a kardamón.

 • bez pridaného cukru

 • bez lepku

 • bez konzervačných látok

 • bez laktózy, kvasníc, histamínu

 • 100 % ekologický (DE-ÖKÖ-006)

 • 100 % vegetariánsky

Prísady z certifikovaného ekologického pestovania

Citróny

Citróny

Citróny sú bohaté na vitamín C, ktorý pôsobí proti infekciám a poskytuje imunitnú ochranu. Vitamín C stimuluje produkciu kyseliny chlorovodíkovej a enzýmu štiepiaceho proteíny (pepsín). Pomáha tiež posilňovať krvné cievy, zastaviť krvácanie z ďasien a podporovať rast buniek.

Figy

Figy

Figy obsahujú vlákninu, tráviace enzýmy a látky, ktoré ničia baktérie. Podporujú trávenie, znižujú hladinu cholesterolu a starajú sa o zdravé srdce a krvný tlak. Figy tiež zlepšujú náladu, pomáhajú pri únave, zlepšujú koncentráciu a zmierňujú menštruačné príznaky.

Ďatle

Datle

Datle sú bohaté na vitamín B5 (vitalita a koncentrácia), vápnik (kosti a zuby), železo (červené krvinky), meď (krvotvorba), draslík (má diuretické účinky a znižuje krvný tlak) a tryptofán (aminokyselina, ktorá sa v epifýze premieňa na spánkový hormón melatonín a pomáha so spánkom).

Vlašské orechy

Vlašské orechy

Vlašské orechy majú vysokú koncentráciu nevyhnutnej nenasýtenej mastnej kyseliny – kyseliny alfalinoleovej. Majú pozitívny vplyv na srdce a cievy, najmä pri znižovaní „zlého“ LDL cholesterolu. Obsahujú tiež vitamíny skupiny B a vitamíny A, C a E, ktoré podporujú trávenie a dôležité mozgové činnosti.

Sójové bôby

Sójové bôby

Sójové bôby sú vynikajúcim zdrojom bielkovín. Nedostatok bielkovín brzdí metabolizmus buniek, čo môže viesť k únave, apatii, nervozite a úzkosti.
Sója vytvára nové spojivové látky a má omladzujúci účinok. Fosfatidylcholín a inozitol obsiahnuté v sóji upokojujú nervy a zvyšujú duševnú koncentráciu.

Cibuľa

Cibuľa

Cibuľa obsahuje alicín a iné zlúčeniny síry. Má profylaktický účinok a dezinfikuje nosnú dutinu. Pomáha znižovať krvný tlak a hladinu lipidov, zabraňuje arterioskleróze, zmierňuje problémy so žilami a pomáha posilňovať kardiovaskulárny systém. Cibuľa tiež pomáha pri problémoch s obličkami a močovým mechúrom.

Kokosové orechy

Kokosové orechy

Kokosové orechy poskytujú bohatý prísun vápnika (ktorý je účinný pri osteoporóze), železa, fosforu, sodíka, nenasýtených mastných kyselín a vitamínov A, B2 a C. Kokosové orechy podporujú látkovú výmenu
v zuboch a kostiach, zlepšujú videnie, zvyšujú imunitnú obranu a podporujú tvorbu krvi a svalového tkaniva.

Acerola čerešna

Acerola

Čerešňa acerola je jedným
z najbohatších prírodných zdrojov vitamínu C. Antioxidačný a imunostimulačný účinok vitamínu C sa výrazne zvyšuje prítomnosťou provitamínu A a flavonoidov. Vitamíny skupiny B podporujú nervové funkcie, zatiaľ čo fosfor a vápnik pôsobia na posilnenie kostí.

Zeler

Zeler

V zeleri sa nachádza vysoká koncentrácia éterických olejov, najmä terpénov, ktoré majú antibakteriálne a antimykotické účinky. Zeler pomáha pri zápaloch, slabosti močového mechúra a pri tráviacich problémoch. Vysoká koncentrácia vitamínu B posilňuje nervy a napomáha fungovaniu mozgu.

Mungo klíčky

Mungo klíčky

Mungo klíčky obsahujú veľké množstvo rastlinných bielkovín, esenciálnych aminokyselín, minerálov, stopových prvkov
a vitamínov A, C a B2.
Mungo klíčky tiež podporujú funkcie žalúdka a pečene, pomáhajú udržiavať
krásnu pokožku a pôsobia omladzujúco a revitalizačne.

Artičoky

Artičoky

Hlavnou účinnou látkou artičokov je cynarín, ktorý chráni pečeň, stimuluje pečeňové bunky k vylučovaniu žlčových kyselín a pomáha znižovať hladinu cholesterolu. Karotén, vitamíny skupiny B, vitamín C, železo a horčík regulujú hladinu glukózy v krvi a majú močopudné a protizápalové účinky.

Hrach

Hrášok

Hrášok predstavuje bohatú zásobu nukleových kyselín, ktoré podporujú zdravé
delenie a rast buniek. Spolu
s vysokou koncentráciou horčíka fungujú omladzujúco,
budujú svalové tkanivo,
udržiavajú zdravý nervový systém a aktivujú metabolizmus.

Proso

Proso

Proso je bohaté na bielkoviny, kyselinu kremičitú a lecitín, ktoré podporujú rast vlasov
a nechtov. B vitamíny, železo, horčík, meď a mangán zlepšujú koncentráciu a pamäť.

Kurkuma

Kurkuma

Kurkuma stimuluje produkciu žalúdočných a žlčových kyselín. Žlté pigmenty, ktoré obsahuje, majú antikarcinogénne, antioxidačné a protizápalové účinky.

Šafrán

Šafran

Šafran je bohatý na éterické oleje a glukozidy. Toto korenie sa v gynekológii používa na liečbu symptómov menopauzy
už celé storočia. Šafran tiež pomáha zmierňovať bolesti.

Viac o produkte a výrobcovi